Prednáška s Rusom o Rusku

22. 04. 2024 75 ZDIELAŤ

V priestoroch našej Klubovne Saigon sme mali tú česť privítať výnimočného hosťa, Filippa Sedova, ktorý svojou prítomnosťou a rozprávaním oživil večer plný inšpirácií a poučení. Filipp, pôvodom z Jaroslavľa v Rusku, je človekom, ktorý následkom svojich životných rozhodnutí a presvedčení našiel nový domov na Slovensku. Jeho cesta za slobodou a spravodlivosťou je príkladom odvahy a zmeny, ktorú môže dosiahnuť jedinec.

Filippova životná púť začala v ruskom Jaroslavli, kde strávil svoje mladé roky. Jeho príbeh však naberá na intenzite v momente, keď sa rozhodol odsťahovať sa a začať nový život na Slovensku. Tento krok bol podmienený nielen osobnými dôvodmi, ale aj jeho silným politickým presvedčením a podporou Ukrajiny v jej boji proti ruskej agresii. Filipp nás počas stretnutia obohatil o svoje hlboké znalosti týkajúce sa politických dianí, kremeľskej propagandy a vlastných skúseností s odmietnutím ruskej politiky.

Na Slovensku Filipp nielenže našiel bezpečné útočisko, ale aj priestor na rozvoj svojej aktivistickej a vzdelávacej činnosti. Jeho príbeh je dôkazom toho, že odvaha vykročiť zo svojej komfortnej zóny a bojovať za správnu vec môže viesť k zmysluplným zmenám nielen v osobnom živote, ale aj v spoločnosti.

Filippove rozprávanie malo silný dopad na všetkých prítomných. Jeho skúsenosti a postrehy otvárajú oči pred realitami súčasného sveta a inšpirujú k aktívnejšiemu prístupu k informovanosti, empatii a odvahe. V jeho príbehu sa odráža posolstvo, že každý z nás môže prispieť k lepšiemu svetu.

Ďakujeme, Filipp, za tvoje slová plné inšpirácie a za to, že si sa podelil o svoju neľahkú, no povznášajúcu cestu. Tvoj príbeh nás motivuje k hľadaniu pravdy a k odvážnemu zastávaniu správnych princípov v našich životoch.