LINKA
VIBE, KTORÝ MUSÍŠ ZAŽIŤ

Kontakt:

Ivka Zvončanová, Thomas Štefák
klubovna.linka@trnava.sk

Adresa:

TRNAVA-LINČIANSKÁ, Limbová 11

Otváracie hodiny:

Pondelok 16:30 - 19:30
Streda 16:30 - 19:30
Piatok 16:30 - 19:30

Klubovňa LINKA sa nachádza v mestskej budove oproti úradu verejného zdravotníctva na sídlisku Linčianska. Klubovňa je na prvom poschodí s prístupom cez zadný vchod. Do klubovne vedie schodisko a hore sa nachádza malá terasa, ktorá slúži ako parkovisko pre bicykle, kolobežky a iné dopravné prostriedky.

POĎ ĎALEJ

Po vstupe do budovy sa ocitneš v predsieni, v ktorej sú vešiaky, poličky na odkladanie búnd a skrinky na topánky, keďže na Linke sa vyzúvame. Ďalej je vstupná chodba, z ktorej sú dvere do officu pre koordinátorov a dobrovoľníkov a tiež dvere do toaliet. Na linke máme dvoje toalety, ktoré sú unisex.

Hlavnú časť klubovne tvoria dve miestnosti - hlavná miestnosť a herňa.

ČO TU NÁJDEŠ

V herni sa sa nachádzajú tri hracie stoly - ping pong, kalčeto a biliard, ktorý je unikátny pre Linku. A tiež naša legendárna Linka stena, ktorá bola navrhnutá a vytvorená spolu s našou mládežou. Hlavná miestnosť je vizuálne rozdelená na štyri časti:

1 Kino so sedačkami, tulivakmi a plátnom na pozeranie filmov či hranie a tancovanie Just dance. 2 Kreo stolíky na workshopy a kreatívne dielne. 3 Oddychová zóna s kobercom oddelená nízkymi poličkami, kde plánujeme pridať aj knižnicu. 4 Kuchynská časť so stolmi, barovými stoličkami, chladničkou a ostatným kuchynským vybavením.

KTO SEM CHODÍ

Linka je otvorená od júla 2023 a od jej vzniku nás navštívilo približne 90 detí v rôznom veku, keďže počas leta sme boli otvorení pre všetkých, malých i veľkých návštevníkov.

Od septembra fungujeme na princípe 12+, takže nás denne navštevuje priemerne 10 - 15 mladých ľudí v tomto veku. Klubovňa je otvorená spravidla trikrát do týždňa v podvečerných časoch 3 - 4 hodiny denne.

Koordinátorka Ivka

Práca s mládežou mi dáva zmysel.

Do klubovní som sa pridala ako koordinátorka na Linke, pretože som rodená trnaváčka a považujem to za skvelý projekt pre mladých v meste. Okrem toho spolupracujem s miestnou mládežníckou organizáciou a mestským reuse centrom ako koordinátorka a mentorka dobrovoľníkov. Rovnako mám dlhodobé osobné skúsenosti s dobrovoľníčením v rôznych kútoch sveta. Mám rada cestovanie, dobrú beletriu (tip na knižku: Tabitha Birdova - Krámek s fantazií), jogu a čokoládu (tmavá s kúskami malín, mňam :D).

Spolu-koordinátor Thomas: Vyštudoval som železničnú dopravu v Žiline a počas leta 2023 som sa rozhodol vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a skúsiť nové veci. Keďže som milovník spoločenských hier, práca dobrovoľníka v klubovni mi prišla ako efektívne využitý voľný čas s mladými ľuďmi v rámci komunity. Postupne som si na mladých zvykol, obľúbil som si ich a našiel v tom zmysel, ktorý mi vyčaruje úsmev na tvári 🙂 Mojou obľúbenou knižkou je Malý princ a najobľúbenejšou spoločenskou hrou sú osadníci z katanu.

Naši
dobrovoľníci

Na Linke našimi súčasnými dobrovoľníkmi sú Sima, Gabi, Simona, Anna, Martina, Lívia a Alex. Stále aktívne hľadáme ďalších. Dobrovoľníci trávia čas s deťmi a mladými ľuďmi, ktorí prídu do klubovne. Vytvárajú pre nich program podľa dohody s koordinátormi alebo sa venujú aktivitám, na ktoré majú práve mladí ľudia chuť.

PRIDAJ SA K
DOBRO
VOĽNÍKOM

Link